Kompresory pro TČ

13.4.2020

Kompresor scroll

Scroll120  Rotační kompresor

Rotacni140  Pístový kompresor

Pistovy140TEPELNÁ ČERPADLA A JEJICH STAVEBNICE

Zabýváme se vývojem a konstrukcí tepelných čerpadel a prodejem dílů potřebných pro jejich stavbu.

Nahled Pro zájemce o vlastní stavbu tepelného čerpadla nabízíme jako formou technické pomoci sestavení hlavních dílů TČ a zapojení chladivového okruhu. Tyto sestavy sice nazýváme stavebnicemi, ale ve skutečnosti se jedná funkční a vyzkoušené, i když nehotové tepelné čerpadlo. Dokončení se dá zvládnout doma.Nabízíme i propojení chladivového okruhu tepelného čerpadla vaší konstrukce, nebo použití vašich dílů, například kompresoru, pro stavbu TČ. Nabízíme i dokončení naší stavebnice na úroveň hotového TČ, včetně krytů, odhlučnění atd. a zhotovení rozvaděče s regulací.

Zájemci o vlastní stavbu nebo o stavebnice nás mohou po dohodě navštívit a podívat se na místě, jak to vypadá, i v provozu. Zavolejte nebo pošlete email, kdy se vám to hodí.

První informace o amatérské stavbě tepelného čerpadla byly uveřejněny zde, na portálu tzb-info: Stavíme tepelné čerpadlo, další část pak zde : Stavíme tepelné čerpadlo (II). Informace o provozu TČ pak zde: Pravidla údržby tepelných čerpadel.

Jak vypadají naše tepelná čerpadla?

TČ mají duralový eloxovaný rám, "malé" TČ má vnější rozměry (500x500x800)mm, "velké" má rozměry (570x570x1000)mm, a to z důvodů, aby TČ prošla dveřmi i o šířce 60cm. Tepelná čerpadla se pak na místě postaví na základnu se 2 kolečky, která zapadne do dolní části rámu stejně, jako kryt nahoře, ale není třeba jej štoubovat.. Elektrický rozvaděč na je v tomto případě osazen i regulátorem pro směšovací ventil, ETX-ERS, a to na úkor jističe a stykače pro případný elektrokotel. Rozměry rozvaděče jsou (300x500x120)mm, nástěnné provedení a s TČ je už propojen kabely tak, že kompresor a detektor sledu fází jsou sfázovány a nesprávné připojení k síti je tím vyloučeno. Tento typ rozvodnic ABB se už bohužel nevyrábí.

Jsou zde i rozměrové nákresy zadních krytů "malých" a "velkých" TČ.

Na posledních třech obrázcích jsou tepelná čerpadla s kompresorem scroll a s pístovým kompresorem, která byla vystavena v roce 2003 na výstavě Aquatherm v Praze ve stánku firmy TZB-INFO. TČ v rámu svařeném z ocelových profilů a s pístovým kompresorem tam bylo v provozu v režimu voda-voda, ze 120l nádoby do druhé 120 nádoby. Na posledním obrázku jsou čitelné údaje z teploměrů.

 

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | diskuzní fórum

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.