Kompresory pro TČ

13.4.2020

Kompresor scroll

Scroll120  Rotační kompresor

Rotacni140  Pístový kompresor

Pistovy140Ceny stavebnic tepelných čerpadel ETX-xxxGW do 31.8.2023

Ceny stavebnic tepelných čerpadel země-voda a voda-voda od 1.9.2022, platné do 31.8.2023

Nejde o stavebnici ve smylu součásti v krabici a návod s obrázky. Jako stavebnici označujeme základní, ale plně funkční sestavu TČ, s hotovým chladicím okruhem naplněným chladivem, které je umístěno do duralového rámu. Oba výměníky tepla jsou tepelně izolované, stejně jako potrubí. Sestava obsahuje presostaty pro vysoký a nízký tlak. Přednostně používáme kompresory scroll firmy Copeland. Jde tedy o nedokončené tepelné čerpadlo, jehož základní funkce je ověřena v provozu řádově desítek hodin.

 

V označení znamená GW systém země-voda (pro zemní kolektor s nemrznoucí směsí), WW je systém voda-voda (voda ze studny). TČ voda-voda mají na primární straně trubkové nebo jiné výměníky, odolnější proti zamrznutí a zanesení. Výměník a potrubí jsou opatřena tepelnými izolacemi.

Sestavu si můžete, i postupně, dokončit na hotové TČ, t.j. vybavit ho kryty, odhlučněním kompresoru, případně odhlučněním všech stěn, vývody kapalin, kolečky. V elektrickém rozvaděči můžete použít náš, nebo i jiný regulátor. Můžete tam dát i softstarter pro omezení proudového rázu do sítě, a může tam být i také regulátor pro směšovací ventil ETX-ERS. I pro vaše stávající TČ si můžete dokoupit kryty a další díly, nejdete je v e-shopu. Pokud ale chcete hotové TČ, objednejte raději některé z řady ETX-xxGW. Na stavebnice se nevztahují dotace.

Součástí dodávky je i návod na dokončení s el. schematy s použitím regulátoru ETX-TC a softstartéry ABB a Danfoss a s připojením do otopného systému.

Na přání můžeme do TČ osadit elektronicky řízený expanzní ventil fy CAREL včetně snímačů tlaku, teploty a řídící elektroniky.

Také vám můžeme sestavit TČ s použitím vámi dodaných dílů, například kompresorů, a to i pístových.

Jak TČ nebo stavebnici objednat?

Emailem, telefonicky, po dohodě osobně. Napište, nebo zavolejte, co potřebujete, případně se můžeme dohodnout na návštěvě u nás. Vždy posíláme aktuální cenovou nabídku, kde si v tabulce můžete upravit, co budete potřebovat (vodoměry, sady připojovacích hadic, rozdělovače, nemrznoucí směs atd.). Podle situace budeme/nebudeme požadovat zálohu, protože sestavy se zhotovují na zakázku. Obvyklá doba  dodání od objednání je (14-21) dnů, záleží to mimo jiné na množství objednávek v té době, hlavně na podzim. Bohužel v současné době (léto 22) je dodací lhůta mnohem delší. Objednávky sestav se zaplacenou zálohou mají přednost.


Výkony uvedené v tabulce platí při použití chladiva R407c a jsou zjištěny měřením a výpočtem podle EN 14511 v ITC a.s. Zlín (Institut pro testování a certifikaci).

Konečná cena bude stanovena v rámci zaslané cenové nabídky, ve které je i volitelné příslušenství.

 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | diskuzní fórum

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.