Kompresory pro TČ

13.4.2020

Kompresor scroll

Scroll120  Rotační kompresor

Rotacni140  Pístový kompresor

Pistovy140PRESOSTATY ALCO A JOHNSON - ZAPOJENÍ

V našich tepelných čerpadlech dnes přednostně používáme presostaty ALCO, nicméně někdy osazujeme kombinované typy Johnson. Občas, zejména u stavebnic, se setkávám se špatným zapojením kontaktů. TČ sice běží, presostaty nejsou v běžném provozu aktivní, ale v případě špatného zapojení TČ nechrání. Presostat Johnson je v podstatě přepínač, který má střední kontakt označený A, nízký tlak B, vysoký tlak D a provozní stav, kdy se tlak pohybuje mezi tím, jsou propojeny kontakty A-C. Kontakt A je nahoře, tři další dole. To znamená, že když někdo zapojí jako střední kontakt C, tak se s ním nikdy kontakty A ani B nespojí. Situace je na obrázcích.

Poznámka: na prvním obrázku je presostat s tlačítkem pro reset vysokotlaké sekce, další dva jsou typu auto.

Správné a špatné zapojení presostatu Johnson k modulu ETX


 
 
 
Nastavení fotogalerie

Připojení presostatu Alco k modulu TCX regulátoru ETX-TC

V sestavě TČ může být použit kombinovaný presostat ALCO PS-A7K. Označení kontaktů nízkotlaké strany začíná číslicí 1, vysokotlaké pak 2. Funkce je následující:

Při poklesu tlaku pod pod nastavenou mez spínají kontakty 11-12 a rozpínají 11-44, při vzestupu tlaku nad nastavenou hodnotu se spojí kontakty 21-24 a rozpojí se 21-22. Propojení s modulem TCX je na obrázku. V provozním stavu jsou obě dvojice použitých kontaktů rozepnuté.

Presostat Alco obsahuje na rozdíl od typu Johnson dva samostatné nepropojené přepínače, jeden pro vysoký a jeden pro nízký tlak a uživatel má možnost volby, zda jako provozní stav zvolí rozpojené nebo propojené kontakty. SW regulátoru ETX-TC pamatuje na obě možnosti.


 
 
 
Nastavení fotogalerie

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | diskuzní fórum

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.