Kompresory pro TČ

13.4.2020

Kompresor scroll

Scroll120  Rotační kompresor

Rotacni140  Pístový kompresor

Pistovy140TČ VODA-VODA GSW060 CLIMATE MASTER

Vážení příznivci tepelných čerpadel, před časem se u nás prodávala tepelná čerpadla voda-voda americké fy Climate Master, řada GSW036, GSW060 a GSW120. Před několik lety jsem koupil starší typ GSW060, jeho dávaný výkon je 14,3kW při teplotě vody ze studny 10°C. Kdysi se u nás prodávalo asi za 105 tisíc Kč bez DPH. Plánoval jsem jeho repasi, možná i výměnu kompresoru, a použití u nás jako TČ voda-voda ze studny. Bohužel se ukázalo, že její vydatnost není dostačující, z celé akce tak sešlo a TČ zůstalo bez povšimnutí u ledu. Vzhledem k tomu, že nestíháme plnit zakázky na nová TČ a není dnes čas na jeho úpravy (a navíc, už je nepotřebujeme), jsem se rozhodl pro prodej zájemci, který by si ho upravil k obrazu svému.

TČ obsahuje trubkový koaxiální výparník, podobný trubkový kondenzátor a třetí trubkový výměník je na straně horkých par z kompresoru pro ohřev TUV. Rozměry skříně nejsou malé, výška 930mm, šířka 650mm, hloubka 780mm a  není to žádný drobeček, váží 160kg. Holt trubkové výměníky něco váží. Podle prodejce je tam zánovní kompresor, samozřejmě typu scroll, fy Sanyo. Měl jsem v úmyslu jej vyměnit za typ s nižším výkonem, 14kW je pro nás moc, ale pro první pokusy jsem jej chtěl ponechat. Možná by stačilo jej ponechat a použít jiné chladivo a TEV a výkon tak snížit. Dnes je tam chladivo R407C.

Gsw060_foto

Gsw060_stitek

 

 

 

 

 

 

 Mám k němu tištěný český "Návod k použití, obsluze a údržbě", a stejný v originální podobě v angličtině, je tam i elektrické schema. Předpokládal jsem ale demontáž původní elektroniky, i když prodejce tvrdil, že bylo do poslední chvíle v provozu. V původní elektrice se dost těžko orientuji a je poměrně složitá, nehledě na nějaké úpravy, které tam jsou. V použití našeho regulátor ETX-TC nevidím problém. Podrobné technické informace jsou zde na obrázcích:

Gsw060_1Gsw060_2

Gsw060_elektrika

.TČ je ve stavu tak, jek jsem jej koupil, kromě dvou sundaných zadních krytů jsem nedělal do konstrukce ani do elektriky žádné zásahy. Jméno a adresu prodejce znám, byl to starší seriózní, velice slušný pán. U nás nebylo nikdy připojeno ani zkoušeno po elektrické stránce. Jde o soukromý prodej, prodávám ho jako nefunkční bez záruky. TČ prodám za cenu 19.000,- Kč.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | diskuzní fórum

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.