CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT

KOTLÍKOVÉ DOTACE 2. a 3. KOLO
Tisk

Aktuálně: Naše tepelná čerpadla země-voda, typy ETX-04G, 05G, 06G, 08G, 10G, 12G, 15G a 17G jsou zapsána jako schválené výrobky do 2. a 3. kola tzv. kotlíkových dotací.

Kódy SVT zůstávají stejné jako pro první kolo a jsou uvedeny v záložce CENY TČ.

 

 

REGULÁTOR ETX-TC V.31 I PRO OHŘEV TUV
Tisk

Starší verze SW vež V.31 regulátoru dovoluje s určitým omezením provoz pro ohřev dvou dádrží, viz kapitola 19.2. jeho návodu, ale V.31 nabízí další varianty. Každá má výhody i nevýhody a svá omezení, je to na zvážení. Níže uvedený text je kopie doplněného článku 11.9 nového návodu k regulátoru s verzí SW V31.

 

SEZÓNNÍ TOPNÝ FAKTOR NAŠICH TČ
Tisk

StitekPro porovnání různých typů TČ byl podle starší normy ČSN EN 14511 měřen výkon a topný faktor COP, a to za stejných podmínek. U TČ země-voda měření probíhalo při teplotě solanky 0/-3°C a při teplotě výstupní vody +35°C, u TČ voda-voda pak při teplotě vstupní vody 10/7°C a rovněž pro výstup +35°C. Poslední novinka podle EHPA (Evropská asociace tepelných čerpadel) je požadavek měření podle normy ČSN EN 14825, kde se měří takzvaný sezónní topný faktor SCOP a vypočítává se sezónní energetická účinnost ηs, udávaná v %.

 

MĚŘENÍ HLUČNOSTI TEPELNÉHO ČERPADLA A JAK JI SNÍŽIT
Tisk

 HlukomerV článku se budeme zabývat měřením hlučnosti sestavy tepelného čerpadla s kompresorem Copeland scroll ZR61 KCE TFD typu země-voda v malém rámu a to u sestavy v podobě "stavebnice", jak ji jistě znáte (ETX-C61GWm), tedy bez jakýchkoli krytů a odhlučení, dále u téže sestavy s odhlučněným kompresorem, pak s osazenými ocelovými kryty a konečně u této sestavy TČ s ocelovými kryty zevnitř opatřenými protihlukovou vrstvou. Výsledky jsou docela zajímavé.

 

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2016
Tisk

Naše TČ země-voda jsou zařazena nejen v programu Kotlíkové dotace, ale od února t.r. i v programu Nová zelená úsporám. Jde o operační program Životní prostředí, Nová zelená úsporám, 3. výzva pro rodinné domy a 2. výzva pro bytové domy s možností získání až 80% způsobilých výdajů, to znamená, že nejen 80% z ceny TČ, ale z ceny instalace.


Tady je seznam našich TČ na stránkách SFŽP: Seznam TČ řady ETX.

Jednotlivá TČ včetně cen a jejich kódy SVT najdete tady: Informace o TČ řady ETX pro dotační programy.

 

 

 

JSME V PROGRAMU KOTLÍKOVÉ DOTACE
Tisk

Vážení příznivci tepelných čerpadel, vzhledem k tomu, že naše TČ země-voda splňují požadavky pro výrobky pro "kotlíkové dotace", byla dne 10.2.2016 zařazena do tohoto programu.

 

Více článků...

Strana 1 z 4

« 1 2 3 4 »