CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA TEPELNÝCH ČERPADEL VÁNOCE 2018
Tisk

 

Maly obrazekVážení příznivci tepelných čerpadel a hlavně zájemci o ně, máme tady pro vás mimořádnou předvánoční nabídku tepelných čerpadel s kompresory scroll Copeland. Jde o kompletní tepelná čerpadla systému země-voda, podrobnější informace jsou v tabulce. Jde pouze o tyto tři kusy. Jinými slovy: kdo dřív přijde...

 

SEZÓNNÍ TOPNÝ FAKTOR NAŠICH TČ
Tisk

StitekPro porovnání různých typů TČ byl podle starší normy ČSN EN 14511 měřen výkon a topný faktor COP, a to za stejných podmínek. U TČ země-voda měření probíhalo při teplotě solanky 0/-3°C a při teplotě výstupní vody +35°C, u TČ voda-voda pak při teplotě vstupní vody 10/7°C a rovněž pro výstup +35°C. Poslední novinka podle EHPA (Evropská asociace tepelných čerpadel) je požadavek měření podle normy ČSN EN 14825, kde se měří takzvaný sezónní topný faktor SCOP a vypočítává se sezónní energetická účinnost ηs, udávaná v %.

 

MĚŘENÍ HLUČNOSTI TEPELNÉHO ČERPADLA A JAK JI SNÍŽIT
Tisk

 HlukomerV článku se budeme zabývat měřením hlučnosti sestavy tepelného čerpadla s kompresorem Copeland scroll ZR61 KCE TFD typu země-voda v malém rámu a to u sestavy v podobě "stavebnice", jak ji jistě znáte (ETX-C61GWm), tedy bez jakýchkoli krytů a odhlučení, dále u téže sestavy s odhlučněným kompresorem, pak s osazenými ocelovými kryty a konečně u této sestavy TČ s ocelovými kryty zevnitř opatřenými protihlukovou vrstvou. Výsledky jsou docela zajímavé.

 

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2016
Tisk

Naše TČ země-voda jsou zařazena nejen v programu Kotlíkové dotace, ale od února t.r. i v programu Nová zelená úsporám. Jde o operační program Životní prostředí, Nová zelená úsporám, 3. výzva pro rodinné domy a 2. výzva pro bytové domy s možností získání až 80% způsobilých výdajů, to znamená, že nejen 80% z ceny TČ, ale z ceny instalace.


Tady je seznam našich TČ na stránkách SFŽP: Seznam TČ řady ETX.

Jednotlivá TČ včetně cen a jejich kódy SVT najdete tady: Informace o TČ řady ETX pro dotační programy.

 

 

 

JSME V PROGRAMU KOTLÍKOVÉ DOTACE
Tisk

Vážení příznivci tepelných čerpadel, vzhledem k tomu, že naše TČ země-voda splňují požadavky pro výrobky pro "kotlíkové dotace", byla dne 10.2.2016 zařazena do tohoto programu.

 

TEPELNÉ ČERPADLO A SOFTSTARTER
Tisk

ABBHermetické kompresory Copeland řady ZR a nejen ty mají jako pohonnou jednotku třífázový elektromotor s kotvou nakrátko. Jde o velice spolehlivý zdroj mechanické energie, motor nemá žádné kartáče ani komutátor, má velkou účinnost, ale určitou nevýhodou je velký záběrový proud při zapnutí, to znamená při stojícím rotoru. Motor se v tom okamžiku chová jako transformátor se sekundárním vinutím zapojeným do zkratu.

 

Více článků...

Strana 1 z 4

« 1 2 3 4 »