Tisk

CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT

DOPRAVA OBJEDNANÉHO ZBOŽÍ OD BŘEZNA 2019

Vážení zákazníci, vzhledem k tomu, že nás Česká pošta od 1.3.2019 oblažila novým nesmyslným ceníkem v závislosti na rozměrech balíků s nehoráznými cenami za objemnější balíky bez ohledu na hmotnost, považujte prosím informace o dopravě a její ceně v košíku u vámi objednaného zboží za orientační, protože systém neumožňuje u jednotlivých druhů nastavit různé způsoby dopravy. Pokud to bude možné, budeme využívat jiné dopravce a o ceně dopravy vás budeme v závislosti na objednaném zboží informovat.

Lidi vytáčí nová cenová politika České pošty. Kasíruje i za černý obal

Česká pošta vytočila zákazníky: To je nechutné, chováte se strašně

Konec vážení. Balíky na České poště se budou nově měřit, Češi si připlatí

Ideální asi bude, když se do každého balíčku vloží 1-2 cihly nebo kameny. Hlavně že bude mít "standardizovaný obal a pravidelný tvar".

https://eurozpravy.cz/domaci/zivot/249089-cesi-se-bouri-proti-ceske-poste-zdrazovani-to-si-delate-legraci-radeji-pujdeme-jinam/

Názory na zavedení této předražené neslužby si můžete přečíst například tady:

Je Česká pošta hnízdem imbecilů? Balíky nebudou vážit, ale měřit, místo aby je doručovali

Zajímavá informace, že zdražení je vlastně zvýhodnění: „Od 1. března 2019 začne Česká pošta také zvýhodňovat správně zabalené a dobře manipulovatelné zásilky. Smyslem této úpravy je především zefektivnit procesy při třídění balíků či přepravě – pokud budou mít balíky standardizovaný obal (tzn. má pevný obal a pravidelný tvar), může se s ním při přepravě lépe manipulovat, více se jich vejde do přepravních klecí atp. Zásilky nevhodně zabalené budou zatíženy příplatkem,“ což vyžene zákazníky ke konkurenci a imbecilové z České pošty budou nadšení nebudou muset doručovat vůbec, jako že ani nedoručují a balíkaři rozvážejí jen upozornění o uložení balíku na poště.