CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT

REGULÁTOR ETX-TC V.31 I PRO OHŘEV TUV
Tisk

Starší verze SW vež V.31 regulátoru dovoluje s určitým omezením provoz pro ohřev dvou dádrží, viz kapitola 19.2. jeho návodu, ale V.31 nabízí další varianty. Každá má výhody i nevýhody a svá omezení, je to na zvážení. Níže uvedený text je kopie doplněného článku 11.9 nového návodu k regulátoru s verzí SW V31.

 

DOPRAVA OBJEDNANÉHO ZBOŽÍ OD BŘEZNA 2019
Tisk

Vážení zákazníci, vzhledem k tomu, že nás Česká pošta od 1.3.2019 oblažila novým nesmyslným ceníkem v závislosti na rozměrech balíků s nehoráznými cenami za objemnější balíky bez ohledu na hmotnost, považujte prosím informace o dopravě a její ceně v košíku u vámi objednaného zboží za orientační, protože systém neumožňuje u jednotlivých druhů nastavit různé způsoby dopravy. Pokud to bude možné, budeme využívat jiné dopravce a o ceně dopravy vás budeme v závislosti na objednaném zboží informovat.

Lidi vytáčí nová cenová politika České pošty. Kasíruje i za černý obal

Česká pošta vytočila zákazníky: To je nechutné, chováte se strašně

Konec vážení. Balíky na České poště se budou nově měřit, Češi si připlatí

Ideální asi bude, když se do každého balíčku vloží 1-2 cihly nebo kameny. Hlavně že bude mít "standardizovaný obal a pravidelný tvar".

https://eurozpravy.cz/domaci/zivot/249089-cesi-se-bouri-proti-ceske-poste-zdrazovani-to-si-delate-legraci-radeji-pujdeme-jinam/

Názory na zavedení této předražené neslužby si můžete přečíst například tady:

Je Česká pošta hnízdem imbecilů? Balíky nebudou vážit, ale měřit, místo aby je doručovali

Zajímavá informace, že zdražení je vlastně zvýhodnění: „Od 1. března 2019 začne Česká pošta také zvýhodňovat správně zabalené a dobře manipulovatelné zásilky. Smyslem této úpravy je především zefektivnit procesy při třídění balíků či přepravě – pokud budou mít balíky standardizovaný obal (tzn. má pevný obal a pravidelný tvar), může se s ním při přepravě lépe manipulovat, více se jich vejde do přepravních klecí atp. Zásilky nevhodně zabalené budou zatíženy příplatkem,“ což vyžene zákazníky ke konkurenci a imbecilové z České pošty budou nadšení nebudou muset doručovat vůbec, jako že ani nedoručují a balíkaři rozvážejí jen upozornění o uložení balíku na poště.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEZÓNNÍ TOPNÝ FAKTOR NAŠICH TČ
Tisk

StitekPro porovnání různých typů TČ byl podle starší normy ČSN EN 14511 měřen výkon a topný faktor COP, a to za stejných podmínek. U TČ země-voda měření probíhalo při teplotě solanky 0/-3°C a při teplotě výstupní vody +35°C, u TČ voda-voda pak při teplotě vstupní vody 10/7°C a rovněž pro výstup +35°C. Poslední novinka podle EHPA (Evropská asociace tepelných čerpadel) je požadavek měření podle normy ČSN EN 14825, kde se měří takzvaný sezónní topný faktor SCOP a vypočítává se sezónní energetická účinnost ηs, udávaná v %.

 

MĚŘENÍ HLUČNOSTI TEPELNÉHO ČERPADLA A JAK JI SNÍŽIT
Tisk

 HlukomerV článku se budeme zabývat měřením hlučnosti sestavy tepelného čerpadla s kompresorem Copeland scroll ZR61 KCE TFD typu země-voda v malém rámu a to u sestavy v podobě "stavebnice", jak ji jistě znáte (ETX-C61GWm), tedy bez jakýchkoli krytů a odhlučení, dále u téže sestavy s odhlučněným kompresorem, pak s osazenými ocelovými kryty a konečně u této sestavy TČ s ocelovými kryty zevnitř opatřenými protihlukovou vrstvou. Výsledky jsou docela zajímavé.

 

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2016
Tisk

Naše TČ země-voda jsou zařazena nejen v programu Kotlíkové dotace, ale od února t.r. i v programu Nová zelená úsporám. Jde o operační program Životní prostředí, Nová zelená úsporám, 3. výzva pro rodinné domy a 2. výzva pro bytové domy s možností získání až 80% způsobilých výdajů, to znamená, že nejen 80% z ceny TČ, ale z ceny instalace.


Tady je seznam našich TČ na stránkách SFŽP: Seznam TČ řady ETX.

Jednotlivá TČ včetně cen a jejich kódy SVT najdete tady: Informace o TČ řady ETX pro dotační programy.

 

 

 

JSME V PROGRAMU KOTLÍKOVÉ DOTACE
Tisk

Vážení příznivci tepelných čerpadel, vzhledem k tomu, že naše TČ země-voda splňují požadavky pro výrobky pro "kotlíkové dotace", byla dne 10.2.2016 zařazena do tohoto programu.

 

Více článků...

Strana 1 z 4

« 1 2 3 4 »